Skąd wziąć kartony do przeprowadzki?

Pudła, pudełka, boksy, kartony przeprowadzkowe - to nieodzowny element każdej przeprowadzki. Pakujemy do nich większość naszych rzeczy. Jednak mało kto przechowuje w domu dziesiątki pudeł kartonowych. Na potrzeby przeprowadzki możemy je zdobyć na różne sposoby. Postanowilismy opisać najtańsze (a nawet darmowe metody) oraz te, których nie polecamy, ze względu na koszta.

Kartony możesz zdobyć w pobliskim sklepie, kupić w markecie, zamówić lub wypożyczyć od nas.


Weź kartony do przeprowadzki ze sklepu

Niektóre sklepy oddają kartony po towarze za darmo. Zdobycie kartonów w ten sposób zazwyczaj wymaga trochę zachodu, ale jest to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Najważniejsze jest to, żeby opakowania, których użyjemy do przeprowadzki, były po prostu czyste.

Najłatwiej będzie poprosić w sklepie spożywczym niedaleko domu. Po kartony możemy się wybrać do małych sklepików, sieciówek (takich jak Żabka, Fresh Market, Carrefour Expres) oraz do dużych marketów (Biedronka, Lidl, Tesco). Większość opakowań kartonowych, w których dostarcza się towar jest bezzwrotna. Dlatego właściciele sklepów chętnie oddają kartony za darmo.

Warto postarać się o grube, mocne kartony, do których można spakować delikatne lub ciężkie przedmioty. Pudła po napojach i kosmetykach zazwyczaj są wystarczająco mocne. Miękkie pudełka po słodyczach przeważnie nie nadają się do przeprowadzki. Generalnie unikajny dużych kartonów z cienkiej tektury. Lepszym rozwiązaniem podczas przeprowadzki jest użycie mniejszych, ale grubszych pudełek.


Kup kartony do przeprowadzki

Jeśli mamy do spakowania dużo rzeczy lub nie uda się nam zdobyć używanych kartonów w sklepie, możemy kupić kartony. Warto dobrze przemyśleć wybór, ponieważ zakup kartonów przeprowadzkowych może okazać się sporym wydatkiem. Chcemy uniknąć kupienia przesadanie drogich lub niewłaściwych kartonów (nienadających się do naszego celu).

Ile kosztują kartony do przeprowadzki?

Ceny kartonów zależą od kilku czynników. Oprócz oczywistego (różne marże w sklepach) wpływ na cenę mają przede wszystkim rozmiar oraz tektura, z jakiej wykonane są kartony. Duży karton wykonany ze słabej tektury może się zginać i rozrywać. Zalezy nam na tym, aby nasze rzeczy podczas przeprowadzki były bezpieczne, więc powinniśmy postarać się o solidne kartony. Jednak nie warto przesadzać i wydawać na kartony po 10 czy 25 zł za sztukę.

Przykładowe ceny kartonów w popularnych marketach

Stan na dzień 8/02/2018

Castorama - karton o wymiarach 48x38x40 cm - 6,98 zł / szt. Link do sklepu
Castorama - karton o wymiarach 45x32x36 cm - 5,48 zł / szt. Link do sklepu
Castorama - karton o wymiarach 71x33x36 cm - 7,48 zł / szt. Link do sklepu
Castorama - karton o wymiarach 80x60x50 cm - 24,98 zł / szt. Link do sklepu
Ikea - karton o wymiarach 56x33x41 cm - 9,99 zł / 2 szt. Link do sklepu
Leroy Merlin - karton o wymiarach 58x35x40 cm - 6,98 zł / szt. Link do sklepu
Leroy Merlin - karton o wymiarach 70,5x37,5x35 cm - 7,90 zł / szt. Link do sklepu
Leroy Merlin - karton o wymiarach 35x32x17 - 4,95 zł / szt. Link do sklepu
Jula - karton o wymiarach 56x34x38 cm - 7,49 zł / szt. Link do sklepu
Obi - karton o wymiarach 70x34x36 cm - 9,99 zł / szt. Link do sklepu

Jak widać średnia cena kartonów z powyższego zestawienia to ponad 8 zł / szt. Najtańsze z tych pudełek kosztują prawie 5 zł / szt. Ozdobne, kolorowe pudełka zazwyczaj są jeszcze droższe. Do przeprowadzki niedużego mieszkania potrzebujemy średnio od 30 do 50 kartonów. W przypadku dużego mieszkania lub biura ilość może być kilkukrotnie większa. Oprócz kartonów przyda nam się jeszcze taśma klejąca, folia stretch i folia bąbelkowa. Ich ceny w sklepach również nie są szczególnie niskie.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

W przedstawionym przez nas zestawieniu cen kartonów staraliśmy się uwzględnić większe, popularne sklepy. Zazwyczaj jest w nich znacznie taniej niż w małych sklepikach. Jeśli potrzebujemy niewielkiej ilości kartonów do przeprowadzki, warto skorzystać z wariantu, który opisaliśmy na pczątku tego artykułu. Jeżeli mamy mało rzeczy i wystarczy nam kilka kartonów, można je kupić w którymś z wymienionych wyżej marketów. Duże pudełka określane jako przeprowadzkowe często nie są tak mocne jak sugerują zamieszczone na nich napisy (np. wytrzymałość 30 kg). Podczas przenoszenia ciężkich kartonów,ich dna mogą się otwierać lub rozrywać. Warto wziąć pod uwagę kupienie większej ilośći mniejszych kartonów zamiast samych dużych.

Zamów kartony od firmy przeprowadzkowej

Zazwyczaj najbardziej opłacalnym rozwiązaniem okazuje się kupienie kartonów od firmy przeprowadzkowej. Dobre firmy zajmujące się przeprowadzkami mają dostęp do producentów i hurtowni kartonów. Kupują ich ogromne ilości, więc mogą liczyć na niższe ceny.

Jeśli chcesz spakować rzeczy kilka dni lub tygodni przed przeprowadzką, możesz zamówić kartony u nas. Zaproponujemy korzystną cenę i darmową dostawę prosto do Twojego domu. Szczegółowy cennik możemy przesłać Ci mailem lub przedstawić telefonicznie.

Możesz również zlecić nam wykonanie przeprowadzki kompleksowej. W dniu przeprowadzki przywieziemy ze sobą kartony, folie stretch, folie bąbelkowe i inne materiały do pakowania. Spakujemy i zabezpieczymy na czas transportu wszystkie Twoje rzeczy.

Dysponujemy również kartonami, które wynajmujemy naszym klientom na czas przeprowadzki za symboliczną opłatę. Wypożyczenie kartonu przeprowadzkowego na tydzień kosztuje 1 zł. Ilość kartonów, które wypożyczamy klientom jest ograniczona, więc warto skontaktować się z nami jak najwcześniej.

Przejdź do zakładki KONTAKT.

Po jeszcze więcej informacji zapraszamy do działu "Informacje, artykuły i porady związane z przeprowadzkami".

SPRAWDŹ OPINIE