Najczęściej zadawane pytania (FAQ) - przeprowadzki i transport

Zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z przeprowadzkami i transportem.


Przeprowadzać się na własną rękę czy zatrudnić firmę przeprowadzkową?

W zdecydowanej większości przypadków lepszym wyborem jest skorzystanie z pomocy firmy przeprowadzkowej. Przewożenie mebli taksówką lub tramwajem jest po prostu niemożliwe. Transport dużej ilości rzeczy osobistych (kartony, torby, worki) da się zrealizować korzystając ze zwykłego samochodu osobowego. Jednak taka operacja może okazać się po prostu nieopłacala. Zazwyczaj wiąże się to z wykonaniem kilku lub kilkunastu kursów w obie strony. Taka przeprowadzka zajmuje więcej czasu i wymaga zaangażowania kogoś do pomocy.

Zlecić firmie przeprowadzkowej wszystko czy sam transport?

Firma przeprowadzkowa może zająć się spakowaniem wszystkich rzeczy, wyniesieniem ich z domu lub mieszkania, załadowaniem do samochodu, transportem do innej lokalizacji, rozładunkiem, wniesieniem i ustawieniem w wybranych miejscach, a nawet montażem mebli. To od Ciebie zależy czy ekipa przeprowadzkowa zajmie się wszystkim (przeprowadzka kompleksowa) czy pomoże Ci tylko w wybranych etapach przeprowadzki. Decyzję podejmij uwzględniając swoje możliwości czasowe, finansowe oraz fizyczne. Jeśli najbardziej zależy Ci na czasie i chcesz żeby przeprowadzka trwała jak najkrócej, wybierz usługi kompleksowe. Jeśli chcesz żeby przeprowadzka była jak najtańsza, zdecyduj się na tylko wybrane usługi (np. transport z wniesieniem lub transport z zabezpieczeniem mebli na czas transportu). Weź też pod uwagę swoje możliwości fizyczne - nie każdy powinien nosić ciężkie kartony i meble.

Więcej informacji o przeprowadzkach mieszkań i domów
Więcej informacji o przeprowadzkach firm i biur

W co spakować swoje rzeczy?

Jeśli chcesz spakować swoje rzeczy samemu, musisz przygotować odpowiednie materiały do pakowania. Zdecydowaną większość rzeczy (dokumenty, naczynia, garnki, produkty żywnościowe, zabawki dla dzieci, elektronikę) możesz spakować w pudła kartonowe. Rzeczy delikatne (np. szkło) warto zabezpieczyć korzystając z folii bąbelkowej, tektury lub starych gazet. Rzeczy miękkie takie jak pościele i ubrania możesz spakować do dużych worków plastikowych. Możesz użyć grubych worków na śmieci o pojemności 160 lub 240 litrów - pod warunkiem, że są wykonane z bezwonnego tworzywa. Większość materiałów do pakowania możesz kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub w marketach budowlanych. Jednak najtańszą opcją jest zamówienie kartonów, folii bąbelkowej i worków od firmy przeprowadzkowej. Istnieje też możliwość wynajęcia kartonów do przeprowadzki. Ze względu na specyfikę naszej pracy, mamy dostęp do znacznie tańszych materiałów do pakowania. Na życzenie klienta możemy je dostarczyć nawet miesiąc przed przeprowadzką.

Więcej informacji o kartonach i materiałach do pakowania

Ile kosztuje przeprowadzka?

Na ceny usług przeprowadzkowych wpływa wiele czynników. Ceny zaczynają się od około 100 zł za transport pojedynczych mebli, a kończą na kilku tysiącach za przeprowadzki ogromnych rezydencji i dużych biur. Sporo na ten temat (wraz z konkretnymi przykładami) napisalismy w zakładce Cennik.

Więcej informacji o cenach przeprowadzek

Jak zamówić usługi przeprowadzkowe?

Dajemy Klientom wiele możliwości do wyboru. Przeprowadzkę możesz zamówić przez telefon (dzwoniąc do nas lub wysyłając prośbę o kontakt - wtedy to my dzwonimy do Ciebie), e-mail, facebook oraz nasz formularz wyceny przeprowadzki.

+48 511 511 105
kontakt@duzywoz.pl
www.facebook.com/duzywoz

Najważniejsze informacje, o które Cię zapytamy to: adresy (skąd / dokąd mamy przewieźć rzeczy), czy w budynkach są windy, co transportujemy (np. kartony, meble). Im więcej informacji będziesz nam w stanie przekazać, tym lepiej będziemy mogli przygotować się do realizacji zlecenia.

Niezależnie od tego, którą formę zamówienia naszych usług przeprowadzkowych lub transportowych wybierzesz, możesz liczyć na pisemne potwierdzenie rezerwacji terminu. Dzięki temu masz pewność, że Twoja przeprowadzka odbędzie się zgodnie z planem.

Więcej informacji o możliwościach zamawiania naszych usług

Po jeszcze więcej informacji zapraszamy do działu "Informacje, artykuły i porady związane z przeprowadzkami".

SPRAWDŹ OPINIE